Dom Studenta Epsilon

Dom Studenta nr 5 Epsilon, to obiekt należący do Politechniki Białostockiej, znajdujący się przy ul. Zwierzynieckiej 4  na terenie  Osiedla Akademickiego. Jest to miejsce świetnie skomunikowane z innymi częściami miasta co daje możliwość szybkiego dojazdu zarówno komunikacją miejską i rowerem  (w pobliżu znajduje się wypożyczalnia rowerów miejskich  BiKeR oraz sieć ścieżek rowerowych). Bezpośrednio z miasteczkiem akademickim sąsiaduje Park i Rezerwat przyrody Las Zwierzyniecki.

Dom Studenta nr 5 Epsilon oferuje wynajem jednego ze 120 lokali mieszkalnych. Przydział segmentu/pokoju jest terminowy i przyznawany na okres 1 roku akademickiego. Oferta skierowana jest zarówno do pracowników Uczelni (pierwszeństwo zakwaterowania) jak i  osób niezwiązanych z Politechniką Białostocką (w ramach wolnych segmentów). W Domu Studenta nr 5 kwaterowani są również studenci.  Szczegółowe zasady i formularze w zakładce Dokumenty.

Każdy lokal ma powierzchnię około 35 m2, a w jego skład wchodzą 2 pokoje, kuchnia, korytarz i łazienka. Wyposażenie stanowi płytka gazowa oraz armatura sanitarna (wanna/kabina prysznicowa, umywalka, WC). Meble i inne akcesoria (lustra, firany itp.) lokatorzy wnoszą w chwili zakwaterowania. Istnieje możliwość wynajmu jednego pokoju, wówczas  kuchnia i łazienka stanowi część wspólną.

Do dyspozycji mieszkańców będących pracownikami Politechniki Białostockiej  jest bezprzewodowa sieć internetowa. Lokatorzy  niezwiązani z uczelnią mogą zawrzeć  umowę na świadczenie usług internetowych  z biurem obsługi klienta MSK BIAMAN.

Dom Studenta nr 5 wyposażony jest:  w system domofonowy, 3 windy oraz podjazd dla osób z niepełnosprawnością. Przed obiektem znajduje się bezpłatny parking.
W obiekcie znajduje się pomieszczenie przeznaczona na przechowywanie rowerów należących do lokatorów. Całodobowy monitoring obejmujący swym zasięgiem cały Kampus w tym także obiekt  Dom Studenta Epsilon.