FAQ

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób można otrzymać miejsce w Domach Studenta PB?
Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie www.akademiki.bialystok.pl w zakładce OSIEDLE AKADEMICKIE -DOMY STUDENTA – KWATEROWANIE
Gdzie załatwiam wszystkie formalności związane z kwaterowaniem?
Wszystkie formalności mieszkańcy akademików załatwiają w Centrum Obsługi Mieszkańców, które mieści się w Akademiku Gamma, ul. Zwierzyniecka 8.
Czy można zakwaterować się poza godzinami pracy Centrum Obsługi Mieszkańców ?
Jest możliwość zakwaterowania się poza godzinami pracy Centrum, w każdym akademiku na recepcji są dostępne listy mieszkańców. Można otrzymać klucze od pokoju, następnego dnia roboczego należy zgłosić się do Centrum, aby załatwić formalności.
Jakie dokumenty są potrzebne do zakwaterowania?
Do zakwaterowania niezbędne są dane z dokumentu: tożsamości / paszportu lub legitymacji studenckiej.
Jakie udogodnienia dostępne są w akademikach?
W każdym akademiku, na każdym piętrze znajduje się ogólnodostępna kuchnia wyposażona w płyty gazowe oraz piekarnik. Na wyposażeniu znajduje się również kuchenka mikrofalowa oraz duża powierzchnia blatu roboczego, na którym mieszkańcy mogą przygotowywać posiłki. Na każdym piętrze znajduje się ogólnodostępna pralnia oraz suszarnia, z której mieszkańcy korzystają bezpłatnie. W każdym akademiku znajduje się rowerownia. Na terenie uczelni oraz w akademiku mieszkańcy mogą korzystać z bezpłatnego Internetu w ramach EDUROAM.
Jak wyposażone są pokoje studenckie?
Pokoje wyposażone są w niezbędne meble: tapczan, szafa, stolik, biurko, krzesło, szafkę kuchenną, półkę na książki. Na wyposażeniu pokoju jest również lodówka.
Do kiedy muszę zapłacić za miejsce w akademiku?
Opłatę za akademik należy uiścić do 25 – go dnia każdego miesiąca.
Co to jest kaucja i kogo dotyczy?
Wpłata kaucji dotyczy wszystkich mieszkańców Domów Studenta. Opłacana jest w pierwszym miesiącu zakwaterowania i traktowana jest, jako zabezpieczenie na pokrycie zaległości w opłatach lub wyrządzonych zniszczeń. Kaucja zawsze reguluje opłatę za ostatni miesiąc zakwaterowania.
W jaki sposób mogę zgłosić usterkę w pokoju lub sanitariacie?
Wszelkiego rodzaju usterki proszę zgłaszać na recepcjach poszczególnych Domów Studenta.
Co powinienem zrobić, jeśli zgubiłem klucz od pokoju?
Fakt ten należy niezwłocznie zgłosić Administracji akademika bądź na Recepcji akademika w przypadku zdarzenia poza godzinami pracy Administracji. Koszty wymiany zamków w drzwiach pokrywa mieszkaniec, który zgubił klucz.
Czy można przedłużyć okres zakwaterowania po ukończeniu studiów?
Pierwszeństwo zakwaterowania mają studenci Politechniki Białostockiej. W ramach wolnych miejsc kwaterowane są osoby spoza uczelni/osoby, które skończyły studia.
Co powinienem zrobić, jeśli chcę przenocować kolegę/koleżankę?
Jeśli chciałbyś przenocować kogoś w swoim pokoju, należy zgłosić się do Administracji DSu i zgłosić nocleg gościnny. Mieszkaniec odpowiada materialnie za szkody wyrządzone przez jego gości. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Domów Studenta, opisane są tam zasady udzielania noclegów gościnnych.
Czy mogę posiadać w akademiku zwierzę?
Zgodnie z Regulaminem Domów Studenta w akademikach obowiązuje zakaz posiadania zwierząt, w indywidualnych sytuacjach Kierownik Domu Studenta może wydać decyzję pozytywną.
Czy można zostawiać klucz od pokoju na portierni?
Każdy mieszkaniec otrzymuje klucz do swojego pokoju podczas zakwaterowania i od tego momentu jest za niego odpowiedzialny. Decyzja o zdawaniu klucza jest indywidualna.
Czy mogę zamieszkać sam(a) w pokoju dwuosobowym?
Jest taka możliwość w przypadku dostępnych miejsc. Cennik uwzględnia taką możliwość.
Co mam zrobić, jeśli zgubiłem kartę mieszkańca?
W przypadku zgubienia karty mieszkańca należy niezwłocznie zgłosić ten fakt w Centrum Obsługi Mieszkańców.