O nas

OSIEDLE AKADEMICKIE,  to kompleks pięciu, dziesięciopiętrowych budynków położonych  na Kampusie Politechniki Białostockiej.

Akademiki : Alfa, Beta, Gamma, Delta, Epsilon (wcześniej zwany  Hotelem Asystenta),  to obiekty, które od ponad 50 – ciu lat są miejscem zamieszkania studentów, studentów Erasmus, doktorantów oraz pracowników Politechniki Białostockiej.

Kompleks znajduje się w bliskim sąsiedztwie Wydziałów Uczelni, Biblioteki PB, boisk sportowych, kortów tenisowych oraz Hali Sportowej. To miejsce świetnie skomunikowane z innymi częściami miasta, co daje możliwość szybkiego dojazdu zarówno komunikacją miejską, rowerem czy hulajnogą (w pobliżu znajduje się wypożyczalnia rowerów miejskich  BiKeR oraz sieć ścieżek rowerowych). Nieopodal Domów Studenta są : apteka, sklep spożywczy całodobowy, paczkomat, pizzeria, bar mleczny, galeria handlowa. Bezpośrednio z miasteczkiem akademickim sąsiaduje Park i Rezerwat przyrody Las Zwierzyniecki.

Teren Osiedla jest objęty całodobowym monitoringiem przed każdym z budynków jest parking samochodowy oraz stojaki na rowery.

Ofertę mieszkaniową kierujemy  do osób chcących w prosty i niedrogi sposób rozwiązać problem zamieszkania w mieście, alternatywnie do wynajmowania mieszkań i prywatnych pokoi.

Zapraszamy studentów wszystkich trybów studiowania, również studentów z zagranicy (ERASMUS).

Głównym celem i założeniem jest stworzenie i utrzymanie bazy mieszkaniowej dla jak największej liczby studentów. Z roku na rok staramy się polepszać warunki bytowe w Domach Studenta tak, by mieszkańcy czuli się bezpiecznie i komfortowo.