Domy studenta

Domy Studenta Politechniki Białostockiej zapraszają do skorzystania z oferty mieszkaniowej. Ofertę kierujemy  do osób chcących w prosty i niedrogi sposób rozwiązać problem zamieszkania w mieście, alternatywnie do wynajmowania mieszkań i prywatnych pokoi. Zapraszamy studentów wszystkich trybów studiowania, również studentów z zagranicy (ERASMUS).

Pokoje wyposażone są w standardowe meble, tj.: tapczany, szafy ubraniowe, szafki kuchenne, stolik okolicznościowy, biurka, krzesła, półki wiszące, regały oraz lodówki. Studenci mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu w ramach sieci EDUROAM. Na segment mieszkalny składający się z czterech pokoi przypada wspólna łazienka, z dwoma  umywalkami, natryskiem i toaletą. Na każdym piętrze znajduje się ogólnodostępna kuchnia, z trzema 2-palnikowymi kuchenkami gazowymi, elektrycznym piekarnikiem, kuchenką mikrofalową, zlewozmywakiem oraz stołem. Kuchnie są doskonałym miejscem na przygotowanie posiłków, jest to również świetne miejsce na wspólne spożywanie posiłków.  Akademik udostępnia też do użytku mieszkańców pralnie, suszarnie i pomieszczenia do przechowywania rowerów. Akademik  “ALFA” oraz „GAMMA” jest po generalnym remoncie, część pokoi występuje w standardzie DeLux, dwa pokoje dzielą jedną wspólną łazienkę. Pokoje wyposażone są w nowe meble.

Centrum Obsługi Mieszkańców Osiedla Akademickiego, to miejsce gdzie studenci mieszkający w akademikach mogą załatwić wszelkie sprawy związane
z zakwaterowaniem. Otrzymać dokumenty poświadczające zamieszkanie w akademiku, uzyskać bieżącą informację na temat statusu płatności za zamieszkanie. Do Centrum zapraszamy również osoby, które dotąd nie zdecydowały się na zamieszkanie w akademiku, aby porozmawiać o standardzie, warunkach cenowych  i wartościach dodanych wynikających z mieszkania w akademikach. Centrum Obsługi Mieszkańców mieści się w Domu Studenta Gamma,
ul. Zwierzyniecka 8.

Podanie o przyznanie miejsca w Domu Studenta należy składać mailowo po ogłoszeniu harmonogramu przyjmowania deklaracji na adres kwaterowanie@pb.edu.pl. Wzory dokumentów znajdują się na stronie www.akademiki.bialystok.pl. Na szczegółowe pytania odpowiadają pracownicy poszczególnych Domów Studenta oraz Centrum Obsługi Mieszkańców.

Kontakt:

Alfa, ul. Zwierzyniecka 14, tel.: 85 746 97 18

Beta, ul. Zwierzyniecka 12, tel.: 85 746 97 28

Gamma, ul. Zwierzyniecka 8, tel.: 85 746 97 38

Delta, ul. Zwierzyniecka 6, tel.: 85 746 97 47

Epsilon, ul.Zwierzyniecka 4, tel.: 85 746 97 55

Centrum Obsługi Mieszkańców, ul. Zwierzyniecka 8, tel.: 85 746 97 19, 85 746 97 45