Wakacje to idealny czas, na poznanie atrakcji naszego miasta. W zwiedzaniu pomocne będą Punkty Informacji Turystycznej: Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich przy ul. J. Kilińskiego 1 lub Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Kościelnej 1a. W sezonie wakacyjnym (do 30 września) punkty otwarte są w godzinach:

  • punkt przy ul. Kościelnej 1a czynny jest codziennie w godz. 9.00 – 17.00,
  • punkt przy ul. J. Kilińskiego 1 czynny jest codziennie w godz. 10.00 – 18.00.

Turyści mogą spotkać się na specjalnie przygotowanych szlakach: rodu Branickich, architektury drewnianej, białostockich fabrykantów, esperanto i wielu kultur, białostockich świątyń i Bojar. W zwiedzaniu pomocne będą specjalnie do tego przygotowaną aplikacje: „ Białystok. Miejsca z historią” lub dostępna w internecie aplikacja mobilna na smartfony City2Go. Białystok latam to możliwość zwiedzania oraz uczestniczenia w wielu imprezach kulturalnych: koncerty organowe w Katedrze Białostockiej, Podlaska Oktawa Kultur, Festiwal Piosenki Poetyckiej im.Bułata Okudżawy, święto mody czyli Fashionable East i wiele innych.

W Domach Studenta jesteśmy w stanie przyjąć grupy wycieczkowe oraz klientów indywidualnych odwiedzających Białystok, zapewniając Państwu noclegi w znakomitej lokalizacji.