Osiedle Akademickie Politechniki Białostockiej

Domy Studenta Politechniki Białostockiej zapraszają do skorzystania z oferty mieszkaniowej. Ofertę kierujemy  do osób chcących w prosty i niedrogi sposób rozwiązać problem zamieszkania w mieście, alternatywnie do wynajmowania mieszkań i prywatnych pokoi. Zapraszamy studentów ze wszystkich trybów studiowania, również studentów z zagranicy (ERASMUS).

Kwaterowanie na rok akademicki 2023/2024 w Domach Studenta Politechniki Białostockiej jest możliwe od 15/09/2023. Centrum Obsługi Mieszkańców jest czynne również 30/09/23 oraz 01/10/2023 w godz. 9:00 – 15:30. Zapraszamy

Krok 1

Złożyłeś deklarację w terminie  i wiesz już, w którym akademiku będziesz miał zakwaterowanie? Jeśli jeszcze nie masz tej wiedzy, napisz na kwaterowanie@pb.edu.pl

Krok 2

Zgodnie z Regulaminem masz 7 dni od rozpoczęcia roku akademickiego, żeby się zakwaterować. Jeśli chcesz zrobić to później, poinformuj nas o tym pisząc na kwaterowanie@pb.edu.pl, w przeciwnym razie Twoje miejsce przepadnie.

Krok 3

Jeśli planujesz zakwaterowanie od poniedziałku do piątku, pierwsze kroki  kieruj do Centrum Obsługi Mieszkańców. Otrzymasz kartę mieszkańca, podpiszesz właściwe dokumenty, poznasz szczegóły związane z zakwaterowaniem.

Krok 4

Jeśli planujesz przyjazd w weekend, udajesz się na Recepcję akademika, w którym  będziesz mieszkał. Następnego dnia roboczego kierujesz się do Centrum Obsługi Mieszkańców, w celu załatwienia wszystkich formalności.

Centrum Obsługi Mieszkańców Osiedla Akademickiego, daje możliwość załatwienia w jednym miejscu wszystkich spraw związanych z zakwaterowaniem, niezależnie, w którym akademiku mieszkasz.
Zgłoś się do nas, jeśli potrzebujesz zaświadczenia o zamieszkaniu, masz wątpliwości ile powinieneś zapłacić za akademik, chcesz zmienić pokój lub akademik?
Masz inne pytania, pisz do nas:
kwaterowanie@pb.edu.pl
oa.com@pb.edu.pl
Centrum Obsługi Mieszkańców Osiedla akademickiego
Dom Studenta nr 3 Gamma, ul. Zwierzyniecka 8, Białystok

Dostęp do WiFi

Pełen monitoring

Bezpłatny parking

Lokalizacja

k

Dom Studenta Alfa

ul. Zwierzyniecka 14, tel.: 85 746 97 19

Dom Studenta Beta

ul. Zwierzyniecka 12, tel.: 85 746 97 30

Dom Studenta Gamma

ul. Zwierzyniecka 8, tel.: 85 746 97 39

Dom Studenta Delta

ul. Zwierzyniecka 6, tel.: 85 746 97 45

Hotel Asystenta

ul. Zwierzyniecka 4, Tel.: + 85 746 97 55

Politechnika Białostocka

Centrala 85 746 90 00 fax. 85 746 90 15

Domy Studenta Politechniki Białostockiej

Domy Studenta Politechniki Białostockiej zapraszają do skorzystania z oferty mieszkaniowej. Ofertę kierujemy  do osób chcących w prosty i niedrogi sposób rozwiązać problem zamieszkania w mieście, alternatywnie do wynajmowania mieszkań i prywatnych pokoi. Zapraszamy studentów ze wszystkich trybów studiowania, również studentów z zagranicy (ERASMUS).

Pokoje wyposażone są w standardowe meble, tj.: tapczany, szafy ubraniowe, szafki kuchenne, stolik okolicznościowy, biurka, krzesła, półki wiszące oraz regały. Część pokoi jest wyposażona w lodówki. Studentom udostępniamy nakrycia i bieliznę pościelową (kołdra, poduszka, pokrowiec, poszewka, prześcieradło). Studenci mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu w ramach sieci EDUROAM . Na segment mieszkalny składający się z czterech pokoi przypada wspólna łazienka, z dwoma  umywalkami, natryskiem i toaletą. Na każdym piętrze znajduje się ogólnodostępna kuchnia, z trzema 2-palnikowymi kuchenkami gazowymi, elektrycznym piekarnikiem, kuchenką mikrofalową, zlewozmywakiem oraz stołem. Kuchnie są doskonałym miejscem na przygotowanie posiłków,jest to również świetne miejsce na wspólne spożywanie posiłków.  Akademik udostępnia też do użytku mieszkańców pralnie, suszarnie i pomieszczenia do przechowywania rowerów.

Naszym mieszkańcom zapewniamy również miejsce do odpoczynku od nauki.

W Domu Studenta Beta znajduje się Klub RELAX, wyposażony w stół bilardowy, stół do ping ponga, piłkarzyki oraz rzutki.

Podobna sala znajduje się w Domu Studenta Gamma  – Klub Studencki “GAMMAJKA”. Na wyposażeniu klubu jest stół bilardowy oraz piłkarzyki.

 Amatorów domowej kuchni zapraszamy do skorzystania z posiłków w Stołówce Zielony Nosorożec – znajdującej się w Akademiku Beta.

Podanie o przyznanie miejsca w Domu Studenta należy składać po ogłoszeniu wyników postępowania rekrutacyjnego w wybranym Domu Studenta Politechniki Białostockiej. Wzory dokumentów znajdują się na stronie www.akademiki.bialystok.pl. Na szczegółowe pytania odpowiadają pracownicy poszczególnych Domów Studenta

Alfa, ul. Zwierzyniecka 14, tel.: 85 746 97 18
Beta, ul. Zwierzyniecka 12, tel.: 85 746 97 28
Gamma, ul. Zwierzyniecka 8, tel.: 85 746 97 38
Delta, ul. Zwierzyniecka 6, tel.: 85 746 97 47

Domy Studenta Politechniki Białostockiej